firemni-darek-vino

Víno s logem vaší firmy? To není žádný problém!

Chystáte víno jako dárek pro vaše zaměstnance či klienty?

Etiketa s vaším logem, věnováním nebo vlastním designem udělá nejen radost, ale i skvělou reklamu.

Dejte svým obchodním partnerům skvělé víno, na kterém byste si pochutnali i Vy sami.

Svěřte své firemní víno Vousáčovi, kompletně se o to postará. Nebudete litovat!

Kontaktujte Vousáče a sestaví Vám nabídku dle Vašich požadavků.

A ještě uvedeme, že dle zákona o dani z příjmu č. 586/1992 Sb. je možné tiché víno do 500,- Kč bez DPH s logem firmy použít jako reklamní předmět s daňově uplatnitelným nákladem.

 

Citace ze zákona č. 586/1992 Sb. o daních z příjmů paragrafu 25 odst. 1 písm. t):

Výdaje na reprezentaci včetně darů obecně nejsou považovány za daňově uznatelný náklad, je zde však vymezena také výjimka, jež se za dar nepovažuje. Je to reklamní nebo propagační předmět, který je opatřen obchodní firmou, ochranou známkou poskytovatele tohoto předmětu, názvem propagovaného zboží nebo služby, jehož hodnota bez DPH nepřesahuje 500 Kč a který není s výjimkou tichého vína předmětem spotřební daně. Za daňově uznatelné náklady lze tedy uznat takové dárkové předměty, na kterých je uveden název či ochranná známka darujícího nebo název jeho výrobku či služby a jehož hodnota bez DPH zároveň nepřesahuje 500 Kč za jeden kus.

 

Citace ze zákona č. 235/2004 Sb. o dani z přidané hodnoty § 13 odst. 10 písm. c):

Bezúplatně darovaný reklamní předmět ve formě tichého vína, které splňuje stejné požadavky, jak bylo zmíněno v souvislosti se zákonem o daních z příjmů (označení firemní značkou, hodnota do 500,- Kč bez DPH), není zatížen daní z přidané hodnoty na výstupu. Při pořízení vína pro reklamní účely za splnění výše zmíněných podmínek tak podnikatel může uplatnit nárok na odpočet DPH a zároveň nemusí daň odvádět při jeho darování.